Bardolino

Bardolino získalo své jméno za vlády Římanů, kteří již tehdy dokázali ocenit kvalitu zdejšího vína. Tato oblast v okolí Lago di Garda je pravděpodobně nejvýznamnější vinařskou oblastí. Bardolino leží v rovinaté části Gardy na jejím jihovýchodním břehu. V Bardolinu můžete navštívit například Piazza Matteony, což vlastně není ani tak náměstí, ale spíše široká pěší zóna. Naleznete zde spoustu obchodů, kaváren nebo restaurací a barů. Na Piazza Matteony vévodí kostel Santi Nicolň e Severo se čtyřmi vysokými sloupy u hlavního vchodu. Před kostelem se každou středu večer od června do září pořádají koncerty klasické hudby. Večerní procházka po pobřežním korzu je příjemným zážitkem. Pokračovat můžete po promenádě zhruba 3 kilometry směrem na sever. Cestou potkáte rozpadlou pevnost Scala, olivové háje, pláže vhodné ke koupání a samozřejmě krásné výhledy na jezero. V Bardolinu na vás čeká několik dalších zajímavých památek, například nejzachovalejší románský kostel oblasti kolem Verony, San Severo. Malý kostelík San Zeno zase patří k nejstarším stavebním dílům karolinského období. A protože je Bardolino městem vína, má zde i své vyhlášené muzeum Zeni.

Ubytování Bardolino

Ubytování v Bardolinu doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Bardolinu

Městečko Bardolino a jeho okolí je známé především pro výrobu kvalitního vína. Největší zásluhu na tom má rodinné vinařství Zeni. V něm vyrábějí víno nejvyšší kvality po více než 5 generací. Specializují se na sušší vína, která jsou ale mimořádně jemná. Zajímavostí je La Strada del Vino Bardolino (vinná stezka), která vás provede po oblastech výroby vína, vinicemi, sklípky a muzeem vína. To je spravováno právě rodinou Zeni již od roku 1991. Vstup do muzea je zdarma a na konci prohlídky si je možné zakoupit místní produkty (tedy víno a grappu). Pokud by Vám to nestačilo, můžete navštívit také muzeum výroby olivového oleje.

Kam na jídlo v BardolinuRestaurace Bardolino

La Cantinetta
Menu: Pizza, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.lacantinettabardolino.com
Tel: +39 045 621 0866
Adresa: Via San Martino 13, 37011, Bardolino, Itálie

Počasí Bardolino

předpověď počasí Bardolino

Trhy Bardolino

Tradiční trh v Bardolinu se koná pravidelně každý čtvrtek od časných ranních hodin (cca od 07:00 do 13:00). Narazit na něj můžete na promenádě podél jezera mezi ulicí via Mirabello, hotelem Bellevile k Riva Conicello. Trh v Bardolinu se zaměřuje především na pestrou nabídku lokálních potravin a produktů.