San Zeno di Montagna

San Zeno di Montagna leží při východním pobřeží Lago di Garda v horské části Monte Baldo, zhruba 600 metrů vysoko. Díky tomu je ze San Zena unikátní výhled na jezero. Díky své poloze má San Zeno di Montagna ideální přístup k horám. Je tak velmi oblíbené pěšími turisty a cyklisty. Je startovacím (nebo průběžným) bodem mnoha tras. Od jezera je vzdálené zhruba 10 kilometrů, to z něj naopak nečiní klasické letovisko v okolí Gardy. A také právě proto je oblíbené, protože je v centru dění, ale není přeplněno turisty. Okolní olivové háje jsou oázou klidu a relaxace. Městečko nijak nestrádá co se vybavenosti týče. Nachází se zde řada hotelů a penzionů. V centru pak obchůdky a restaurace nabízející místní kuchyni. Díky horskému charakteru se pyšní také velmi čistým ovzduším. Nejznámějším lákadlem v okolí je nejvyšší hora při březích Lago di Garda, Monte Baldo. V San Zenu můžete navštívit zábavní park Jungle Adventure, ten je určený jak pro děti, tak i pro dospělé. V centru můžete navštívit kostel Chiesa di San Zeno.

Ubytování San Zeno di Montagna

Ubytování v San Zeno doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v San Zeno di Montagna

Dostat se k vrcholu Monte Baldo můžete mnoha způsoby. Ten, který využívá nejvíce lidí, je atraktivní kabinová lanovka z městečka Malcesine. Jiná lanovka, kterou málo kdo zná, vede z osady Prada (nedaleko San Zeno di Montagna) do Constabelly. A málo kdo ji zná pravděpodobně z důvodu, že je již více než 5 let mimo provoz. Na sezonu 2019 by však měla být opět v provozu, což je skvělá zpráva, protože z ní byly nádherné výhledy. Navíc se jedná o jedno sedačkovou lanovku, takže si člověk cestu nahoru užije cestu zcela po svém. Její rekonstruovanou podobu zatím neznáme, ale z vizualizací je patrné, že by se mohlo jednat o lanovku na stání (pro cca jednotlivce, až jednotlivce s dítětem). Představit si to můžete jako mnoho miniaturních balkonů pohybujících se na laně.

Kam na jídlo v San ZenuRestaurace San Zeno di Montagna

Giardinetto
Menu: Pizza, Italská, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.balconesulgarda.com
Tel: +39 045 728 5018
Adresa: Via Don Marcellino Faccio 6, 37010 San Zeno di Montagna, Itálie

Počasí San Zeno di Montagna

předpověď počasí San Zeno di Montagna

Trhy v San Zeno di Montagna

Každé pondělí se od 08:00 do 13:00 v San Zenu di Montagna uspořádává tradiční potravinový trh. K dostání jsou především čerstvé lokální suroviny nebo místní lahůdkové speciality. Najdete jej na Piazza Alessandro Schena.