Gargnano

Gargnano je významným letoviskem na Lago di Garda. Leží při západním břehu zhruba 15 kilometrů od města Saló, tedy v místech, kde má okolí Gardy ještě vysokohorský charakter. Hory, které Gargnano obepínají (Monte Alberelli a Monte Palina) mají více než 1000 výškových metrů. Již v 19. století bylo město přitahováno zámožnou klientelou především z Milána nebo Brescie. Důsledkem jsou četné paláce a honosné vily, které se zde nachází. Někdejší rybářská vesnička si však i přesto uchovala své kouzlo, především díky historickém centru. Mnoho bazénů nacházejících se v Gargnanu působí až lázeňským dojmem. Typická je zde také bujná subtropická vegetace s palmami, oleandry, citrusovníky nebo cedry. Nejvýznamnější památkou je farní kostel San Martino, který ční severně nad centrem města. Postaven byl roku 1837 ve stylu italského klasicismu. Gargnano bylo historicky rybářskou osadou a i nyní má krásný malý přístav. Pozornosti se Gargnanu dostalo v roce 1943, kdy zde Němci ustanovili loutkovou vládu Benita Mussoliniho. V Pallazo Feltrinelli na severním konci pobřežní promenády Mussolini vládl. Jižně od přístavu pak můžeme navštívit kostel San Francesco. Krásný výlet plný zatáček si lze udělat z Gargnana k Lago di Valvestino.

Ubytování Gargnano

Ubytování v Gargnanu doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Gargnanu

Při západním břehu Gardy je spousta horských vrcholků. Jeden takový je přímo nad Gargnanem. Krásná cesta na vrchol začíná přímo v Gargnanu, případně je možné popojet do městečka Sasso. Odtud je túra výrazně kratší. Z Gargnana vede na Cimu Comer, jak se vrchol jmenuje, cesta číslo 37. Je potřeba počítat se solidním převýšením. Cima Comer má nadmořskou výšku 1 279 metrů nad mořem, přitom Gargnano ani ne 100 metrů nad mořem. Cesta ze Sasso je o mnoho příjemnější, vyrážíte totiž z 546 metrů nad mořem. Úplně nejjednodušší je však výstup od Rifugio Alpini, ta se nachází 990 metrů nad mořem.

Kam na jídlo v GargnanuRestaurace

Trattoria San Martino – Le 3 Oche
Menu: Italská, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.trattoriasanmartino.it
Tel: +39 0365 71436
Adresa: Via Roma 33, 25084, Gargnano, Itálie

Počasí Gargnano

předpověď počasí Gargnano

Trhy v Gargnanu

Každou středu se přímo v historickém centru Gargnana koná malý trh, který trvá zhruba od 08:00 do 13:00. K dostání je různé zboží, ale především oblečení a doplňky, ovoce a zelenina a lokální produkce potravin.