San Felice del Benaco

San Felice del Benaco leží na malé vyvýšenině v úrodném kraji Valtenesi. Ten je známý především pro pěstování vína, a oliv. Turismus tak hraje podobnou roli jako zemědělství, i díky tomu není město přeplněno turisty a je spíš klidnějším místem k odpočinku. Název města má blízko k antickému pojmenování Lago di Garda, Lacus Benacus. Historické jádro je tvořeno souborem uliček a náměstí. V jeho samém centru se vypíná poměrně velký farní kostel s oválnou kupolí. V centru také najdeme ruiny městské pevnosti. Malý přístav je od centra vzdálen zhruba dva kilometry. Na jih od města mezi vinicemi leží hezký kostel Santa Maria del Carmine. Byl postavený zhruba v 15. Století jako součást karmelitánského kláštera. Součástí území San Felice del Benaco je také největší z gardských ostrovů, příhodně pojmenovaný Isola del Garda (více v tipu níže). Druhou oddělenou částí je Portese (a Porto Portese), které leží zhruba jeden kilometr na sever. Oblíbené je pro svou dlouho oblázkovou pláž, která má téměř dva kilometry na délku.

Ubytování San Felice del Benaco

Ubytování v San Felice del Benaco doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v San Felice del Benaco

Sal Felice del Benaco je ideálním startovacím místem pro návštěvu největšího z Gardských ostrovů Isola del Garda (ostrov Garda). V současnosti je celý ve vlastnictví rodiny Cavazzů, ti vás však rádi nechají na svůj ostrůvek nahlédnout. Tím se ostatně především živí. Na ostrově nalezneme nádherné panství z počátku 20. století s rozsáhlou zahradou. Rodina se dříve živila pěstováním oliv, ale od roku 2002 nechává nahlédnout také do své krásné vily a projít návštěvníky po olivových zahradách. Součástí prohlídky je i malé občerstvení v salonku a ochutnávka vína. Prohlídky probíhají v různých jazycích (italštině, angličtině, němčině). Cena za komplet i s cestou ze San Felice del Benaco vyjde na cca 20 Euro za osobu. Lodě vyplouvají i z jiných měst, například ze Saló, Gardone Riviera, Desensana, Sirmione nebo Gardy.

Kam na jídlo v San FeliceRestaurace San Felice del Benaco

Menu: Pizza, Mořské plody, Italská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.lavelaristorante.com
Tel: +39 0365 558140
Adresa: Via Camillo Benso Conte di Cavour 7, 25010 San Felice del Benaco, Itálie

Počasí San Felice del Benaco

předpověď počasí San Felice del Benaco

Trhy v San Felice del Benaco

Tradiční trh v San Felice del Benaco je známý především pro pestrou nabídku čerstvých ryb. Nakoupit ale můžete také ovoce, zeleninu nebo místní produkty. Trh se koná každou středu od 08:00 do 13:00.