Garda město

Letovisko Garda se vyznačuje jedním z nejpříjemnějších podnebí v oblasti. Před věhlasnými gardskými větry jej chrání masiv Monte Balda a Monte Luppia. Zároveň se nachází na přelomu mezi severní a jižní částí a právě jižní část má již středomořský charakter podnebí. Jezero Garda získalo název právě od městečka Garda. To však vděčí za svoje jméno (údajně 🙂 modrovlasé nymfě Engadině, která na tomto místě popletla hlavu bohu vod natolik, že jen pro ni vytvořil obrovské jezero. Voda pak přejala svou blankytně modrou barvu od jejích vlasů. Garda nabídne malebné historické centrum, několik romantických náměstí a spoustu vil a paláců. Mimo jiné je vepsána do krásné přírody v bujné středozemní vegetaci cypřišů, pinií, oleandrů, cedru, olivovníků a dalších dřevin. V polovině srpna se zde pravidelně konají veslařské závody, neboli regata. Závody jsou velmi oblíbené a jedná se o zajímavou podívanou. Nazývají se Palio delle Contrade a jedná se o noční závody. Na počest vítězů se pak můžete těšit na ohňostroj.

Ubytování v městě Garda

Ubytování v městečku Garda doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v okolí Gardy

Welness centrum Gardacqua naleznete kousek od centra městečka Garda. Je velmi oblíbené jak mezi turisty, tak mezi místními. Ve welness zóně nabídne prostornou finskou saunu, bio saunu, solnou komoru (teplá a vlhká místnost, která je obohacena o mořskou sůl) a tradiční turecké parní lázně. Dále nabízí Laconium (turecká keramická lavice, která je vyhřívaná), kneipovu promenádu (střídání horké a studené vody na nohou), relaxační místnost a pro odvážlivce koš s ledem na zchlazení. Venkovní část je zasazena do nádherného parku o rozloze více než sedm tisíc metrů čtverečních. V bazénové části máte na výběr panoramatickou vanu s teplou vodou a vířivkami, sportovní bazén, divokou řeku, venkovní slaný bazén nebo několik skluzavek. Zajištěn je také dětský vodní koutek pro nejmenší návštěvníky.

Kam na jídlo v městě GardaRestaurace Garda

Trattoria Bella Venezia
Menu: Pizza, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: ristorantebellavenezia.strikingly.com
Tel: +39 320 096 7772
Adresa: Vicolo del Pio 12, 37016 Garda, Itálie

Počasí Garda (město)

předpověď počasí Garda (město)

Trhy v Gardě

Přímo v městečku Garda se každý pátek od 07:00 do 13:00 koná malý tradiční trh, který je zaměřený především na oblečení a doplňky. K dostání je především kožené oblečení, galanterie, brýle, kabelky, šperky nebo hračky. V menší míře pak narazíte na stánky s potravinami.