Puegnago

Puegnago je malé městečko, které leží nedaleko od břehů Lago di Garda. Nejblíže k většímu Gardskému městu odtud máme do Saló. Puegnago je oblíbené především cenou ubytovacích kapacit. Nenachází se v zcela v nejhustším turistickém pásu Lago di Garda, ale prakticky je to odtud všude kousek. Navíc se nachází již za Gardským masivem, proto zde již nefouká tolik vítr a teplota vody v jezeře je o mnoho příjemnější. Puegnago bylo dlouhou dobu pod Lombardskou nadvládou. Až v 15. století převzali rozhodování nad městem Benátčané. Památek v Puegnagu není mnoho, zmiňme však například kostel Svatého Michaela, nebo pevnost v nedalekém Polpenazze. V okolí Puegnaga je oblíbenou formou ubytování lokální farma (často spojená s produkcí vína nebo oliv). Nejen že jsou místní farmy velmi dobře hodnocené z pohledu kvality ubytování, ale také poskytují opravdu klidnou dovolenou. Nejlepší potom je, když vám farmář nabídne například snídani z lokálních surovin, které sám zpracoval.

Ubytování Puegnago

Ubytování v Puegnagu doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Puegnagu

Když si odmyslíme Lago di Garda, je Puegnago a jeho okolí především o víně. Místní klima a rovinatější charakter k tomu jen vybízí. Kde ale koupit víno, aby bylo skutečně lokální? Míst je hned několik, vybírám ty nejlepší. Nejoblíbenější vinárničku naleznete ve vedlejším městečku Manerba v ulici Via Trevisago 19. Jmenuje se Cantina Avanzi a nabízí krom kvalitního vína i další místní produkty, jako olivy nebo olivový olej. Další oblíbené vinařství, které nabízí jak degustaci, tak i odvoz svých vín v lahvích je Azienda Agricola Masserino, naleznete jej přímo v Puengnagu v ulici Via Masserino 2. Další vinný obchod, Azienda Agricola Delai di Delai Sergio, sídlí na adrese Via Aldo Moro v Puegnagu. A zkusit také můžete Azienda Agricola Biodinamica Le Sincette di Brunori na Via del Rosario.

Kam na jídlo v PuegnanuRestaurace Puegnano

Bel di Bertussi
Menu: Italská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.agriturismobel.com
Tel: +39 0365 654094
Adresa: Via Mascontina 5, 25080, Puegnago sul Garda, Itálie

Počasí Puegnago

předpověď počasí Puegnano

Trhy v Puegnagu

Tradiční se trh v Puegnagu se koná každý pátek v historickém centru od 08:00 do 13:00. Zakoupit můžete především ovoce nebo zeleninu a také místní speciality a lokální produkty. Trh v Puegnagu je spíš menší, i přesto má svou typickou italskou atmosféru.