Zvýhodněné ceny

Na Gardě lze získat celou řadu slev. Nejlepší je, opatřit si takzvanou Garda Promotions Card. Ale pozor, něteří tištění průvodci (aktualizované) vás budou lákat na další slevové kary, jako například Riviera Card. Ta je v dnešní době minulostí a zcela ji nahrazuje právě Garda Promotions Card. Riviera Card poskytovala nejrůznější slevy na východním pobřeží gardy (Riviera Degli Olivi), typicky slevy do zábavních parků, muzeí, turistických zařízení a tak podobně. Dnes se ptejte pouze po Garda Promotions Card.

 

Garda Promotions Card

S kartou Garda Promotions si můžete užít dovolenou na Gardě s mnoha poměrně výraznými slevami. Kartička platí po dobu tří dnů od validace a je k dispozici turistických informačních centrech kolem Gardy, zdarma po předložení potvrzení o ubytování na Gardě. Některá ubytovací zařízení i kempy přikládají karu rovnou k pobytu. Pdf s příkladem slev je k dispozici ke stažení zde. Aktualní slevová nabídka se každoročně mírně liší, ale zpravidla je výhodně vstupné do hradu Arco, Drena ne bo Riva del Garda, hydroelektrárny v Rivě, Advetureparku v Torboli, sleva pro cestující s Navigarda, lanovku na Monte Baldo, Vittoriale, Malcesinský hrad, pakr Cavour, akvapark Caneva world, Hellerovu botanickou zahradu, akvarium Sea Life, Veronskou arenu,parků Natura Viva a Giardino Sigurtá, mnoha různých muzeí a některý autobusy okolo Gardy.

Volné vstupy obecně

První neděli v měsíci je vstupné zdarma do mnoha pamětihodností. Zejména pak ve Veroně. Například to jsou Lapidarium, Maffeino, Museum Castelvecchio, Teatro Roamsno, Tomba di Giulietta.

Trentino Guest Card

Lago di Garda spadá do oblasti Trentina, proto nesmíme opomenout Trentino Guest Card, i přesto, že její slevy jsou uplatnitelné vícen a sever od Gardy. Karda poskytuje slevy do řady muzeí, na lanovky (např. Val di Sole) nebo na dopravu autobusy. Kartu dostanete po ubytování ve vybraných hotelech a penzionech v Oblasti Trentina. Celekm nabízí slevu na 40 aktivit a lze s ní za jeden týden ušetřit až 350 Eur za osobu. Dle brožurky lze získat několik slev i v okolí Gardy. Stáhnout si ji můžete zde.

Výhodné cestování vlakem

Itálie nabízí pro cestování vlakem poměrně zajímavé slevy. Například lístek Biglietti chilometrice, ušetří skupinám spoustu peněz. Zkuste také Italy Rail Card, což je velmi levná síťová jízdenka na různý počet dnů (8,15,30). V Itálii nezapomínají při cestě vlakem také na studenty. Do 25 let si lze opatřit levnou průkazku Carta Verde. Naopak důchodci nad 60 let mohou využít poukázky Carta di Argento.