Sirmione

Úchvatné městečko Sirmione je tím nejlepším, co můžete na jihu Lago di garda vidět. Už jen jeho poloha na poloostrově, který je přístupný po uzoučké části z pevniny. Ten vybíhá do vzdálenosti 3,5 kilometru do jezerní hladiny. Jasnou dominantou je mohutný vodní hrad Scaligerů. Ten zároveň chrání vstup do starého města. Byl založen okolo roku 1300, nikdo by mu však toto stáří netipoval, je jedním z nejzachovalejších vodních hradů v Evropě. Do starého města prochází přes kamenný most (který byl dříve padací), to dělalo Scaligerský hrad prakticky nedobytným. Ve starém městě jsou při hlavní ulici Via Vittori Emanuele seřazeny četné restaurace, cukrárny a kavárny. Dalším magnetem na turisty jsou Catullovy jeskyně. Označení je však mírně matoucí, nejedná se o jeskyně, nýbrž o římskou reprezentativní vilu pro hosty. A ani Catullus zde nebydlel. Jedinečná je poloha na bílém útesu Gardského jezera. Celý komplex je obrovský, zaujímá plochu více než 20 tisíc metrů čtverečních. V Sirmione jsou také dva významné kostely, Santa Maria Maggiore a San Pietro in Movino. I v oblasti starého města je možnost koupání, konkrétně na vápencových terasách Punte Grotte. Pomineme-li historickou část, je Sirmione moderním městečkem, které je plné ubytovacích kapacit a turistického zázemí. Zajímavostí tradiční římské lázně (více v tipu pro Sirmione níže).

Ubytování Sirmione

Ubytování v Sirmione doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Sirmione

Sirmione je Perlou samo o sobě. Zajímavým tipem však mohou být místní velmi oblíbené původně římské lázně. Ty čerpají vodu z horkých pramenů ze dna jezera. Je to jedinečné místo obklopené panoramaty jezera Garda. Lázně se rozprostírají na ploše větší než 10 tisíc metrů čtverečních. Jsou zde bazény, whirpooly, bublinkové lože, hydromasážní střiky a vířivky. Z nevodního světa pak aroma terapii, tělocvičnu a občerstvení. Místní vody jsou bohaté na léčebné prvky. Lázně v Sirmione jsou vhodné především pro léčbu respiračních onemocnění a chorob kůže. Pokud by vás tyto lázně nezaujali, mohu vřele doporučit také Parco Termale del Garda v Lazise.

Kam na jídlo v SirmioneRestaurace Sirmione

Il Girasole
Menu: Pizza, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.ilgirasole.info
Tel: +39 030 919182
Adresa: Via Vittorio Emanuele 72, 25019 Sirmione, Itálie

Počasí Sirmione

předpověď počasí Sirmione

Trhy v Sirmione

Návštěva Sirmione sama o sobě stojí za to. Můžete ji však podtrhnou shlédnutím místního tradičního trhu nebo hned dvou. Ten první se koná každé pondělí v oblasti Colombare od 08:00 do 13:00. Druhý, který je více zaměřen na lokální produkci pak najdete v oblasti Lugano každý pátek, také od 08:00 do 13:00 hodin.