Tremosine Sul Garda

Náhorní plošina Tremosine sul Garda je nádhernou oblastí v severozápadní části Lago di Garda. Je obklopena bujnými lesy a krásnými horskými štíty. Střídají se zde rozkvetlé louky, horské planiny, listnaté i jehličnaté lesy a olivové háje. Tremosine je ideálním startovacím místem pro pěší turistiku nebo cyklistiku. V oblasti přímo u jezera jsou svahy tak příkré, že nedovolily postavit silnici. Proto je zde Gardesana (jak se místní silnici říká) zavrtána do bezpočtu tunelů. V horách nad ní je pak celkem 18 malých osad, které se spojují pod oblast Tremosine sul Garda. Hlavním střediskem je Pieve. Podnebí je zde o poznání více horské, Tremosine je tak oblíbené především mezi sportovci. Jedinou vesničkou, která leží při březích Gardy, je Campione. Z historických památek lze jmenovat kostel San Giovanni Battista v Pieve, kostel San Bartolomeo ve Vesium kapli Antonius v Ustecciu. Z Pieve vede krásná turistická stezka dolů k jezeru (k někdejšímu starému přístavu Tremosine). V Campione se každé úterý kona tradiční trh. Zakoupit lze lokální produkty, jako olivy, sýry a především vyhlášený Tremosinský med.

Ubytování v Tremosine sul Garda

Ubytování v Tremosine sul Garda doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Tremosine sul Garda

Strada della Fora je nádherná cesta, která se vine nedaleko Tremosine sul Garda. Je to směsice hrubě vyrubaných tunelů do skály (bez osvětlení a bezpečnostních prvků) s řadou mostů. Cesta je určená pro automobilovou dopravu, ale je velice úzká. Vine se spoustou kaňonů, kde se dvě auta ani vedle sebe nevyhnout. Časté jsou proto vyhýbací zóny. Nenechte se však odradit, odměnou vám bude nevšední zážitek z jízdy a nádherné výhledy na jezero a krásnou okolní přírodu. Silnici naleznete také pod názvem The George Road. Dostanete se na ni celkem snadno, z hlavní silnice SS45bis odbočíte u ukazatele Strada della Fora do tunelu. Zde již začíná pověstná silnice, kdy úplně na začátku projedete již zmiňovaný tunel. Mapovým bodem může být zastávka autobusu Bivio Tremosine.

Kam na jídlo v TremosineRestaurace Tremosine Sul Garda

Brasa
Menu: Italská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.brasa.it
Tel: +39 0365 918119
Adresa: Via Benaco 22, 25010, Tremosine, Itálie

Počasí Tremosine Sul Garda

předpověď počasí Tremosine Sul Garda

Trh v Tremosine sul Garda

Přímo v Tremosine se bohužel žádný trh nepořádá, navštívit však můžete blízký trh v Limone Sul Garda. Tradiční trh v Limone sul Garda se koná každé úterý v centru města na Via Lungolago Guglielmo Marconi, od 08:00 do 13:00 hodin.