Desenzano del Garda

Desenzano je jedním z největších měst v okolí Gardy a dokonce největším, které leží přímo na jeho březích. Desenzano je zároveň centrem širokého zálivu, který začíná u historického města (a poloostrovu) Sirmione a vyvýšené přírodní rezervace Rocca di Manerba. Již od středověku bylo významným obchodním centrem severní Itálie. Jeho pýchou je staré historické město a krásný přístav (Porto Vecchio). V centru se dochovaly renesanční paláce a několik středověkých domů, jejichž součástí jsou podloubí s kavárnami a restauracemi. Přístav měl důležitý význam již v Antice. Byl zde provozován rybolov a také čilý obchodní ruch. Přes Gardu dále na sever (především do Rivy) a pak do Alp se z Desenzana plavilo především obilí. V roce 1400 připadlo Desenzano pod Benátskou nadvládu. Nejednalo se však o období strádání, ale o důležitý rozvoj. Nyní je Desenzano poměrně rušným městem se spoustou restaurací, barů a diskoték. Jako jedno z mála měst okolo Grady má také dobré železniční spojení a díky tomu odtud vyjíždí mnoho lodí a trajektů dále po jezeře. Pro okolí Desenzana jsou typické drobné hrady, pevnosti a opevněné vily, které leží na rozlehlých loukách.

Ubytování Desenzano del Garda

Ubytování v Desenzanu del Garda doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Desenzanu

Desenzano je proslulé mnoha událostmi, jak z historie, tak i ze současnosti. K nejvýznamějším historickým událostem patří velká krvavá bitva, která se odehrála v roce 1859 v nedalekém Solferinu. Ta vedla k založení současného Červeného kříže. Desenzano je však proslulé i velmi kvalitním vínem. Opravdu velice dobré hodnocení má vinařství ONEPIO (www.onepio.it), které pořádá vinařské košty pro veřejnost. Na výběr je z několik úrovní ochutnávek. Řízený košt může probíhat i v angličtině. Součástí je ukázka vinohradu.

Kam na jídlo v DesenzanuRestaurace Desenzano del Garda

Ristorante al Portico
Menu: Italská, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.ristopescealportico.it
Tel: +39 030 999 1107
Adresa: Via Angelo Anelli 44 | Desenzano, 25015, Desenzano Del Garda, Itálie

Počasí Desenzano del Garda

předpověď počasí Desenzano del Garda

Trhy v Desenzanu del Garda

Přímo v Desenzanu se každé úterý koná velký trh na historické promenádě Lungolago Cesare Battisti (od 08:00 do 13:00). Sortiment je různý, od použitých věcí, přes oblečení a doplňky, po lokální potraviny, ovoce nebo zeleninu. V nedalekém Rivoltellu se koná trh každou neděli. Navíc každou první neděli v měsíci (kromě ledna a srpna) se v Desenzanu koná trh se starožitnostmi.