Torri del Benaco

Torri del Benaco, na rozdíl od jižněji položených letovisek Bardolino nebo Lasize, není v sezoně přeplněno turisty. Centrem Torri del Benaco je prakticky starý přístav, který lemují typické rybářské domky a hradební zdi hradu Scaligerů nebo tradiční hotel Gardesana. Ten je na svém místě již od roku 1452 a ubytoval celou řadu slavných hostů v čele s Winstonem Churchillem. V hradě zbudováno muzeum o dějinách rybolovu na Lago di Garda a o pěstování oliv. V malé botanické zahradě stojí zrekonstruovaný lis na olej. Široká pobřežní promenáda spojuje malá náměstí úzké boční uličky. Jádrem starého města je ulice Via Alighieri. Na okraji města vedle kostela Santi Pietro e Paolo se ční středověká věž Torre di Berengario. Ta byla původně součástí obranné pevnosti (ta však už nestojí). Torri del Benaco leží v oblasti, která se nazývá Olivová Riviéra, proto je jeho okolí doslova poseto olivovými háji. Nádherné výhledy pak uzříte, podniknete-li výlet automobilem po okružní jízdě na Panoramatické silnici. Cesta vede z Torri del Benaco, přes Albisano, San Zeno di Montagna, Pradu a podél západního svahu Monte Baldo zpět dolů k jezeru.

Ubytování Torri del Benaco

Ubytování v Torri del Benaco doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Torri del Benaco

Navštivte olivovou farmu Paolo Bonomeli Boutique Olive Farm přímo v Torri del Benaco. Místní farma se nachází v oblasti Riviera del Ulivi tedy „Olivová riviéra“, a je zvláště vhodná právě pro pěstování oliv. Farma patří rodině Bonomelli již 50 let. Od roku 1990 se však specializuje především na výrobu extra panenského olivového oleje. Pro pěstování oliv je vyhrazeno 12 hektarů půdy, kterých je více než 4500 olivovníků a těch neustále přibývá. Místní olej doporučuji zakoupit, protože je velice chutný. Na farmě je navíc možné se ubytovat, hosté jej hodnotí velmi kladně.

Kam na jídlo v TorriRestaurace Torri del Benaco

Osteria del 4
Menu: Italská, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.osteriadel4.it
Tel: +39 045 629 6432
Adresa: Lungolago Vittorio Veneto 4, 37010 Torri del Benaco, Itálie

Počasí Torri del Benaco

předpověď počasí Torri del Benaco

Trhy v Torri del Benaco

Přímo v Torri del Benaco se každé pondělí od 8:00 do 12:00 koná tradiční rozsáhlý trh, který se táhne od přístaviště až do centra města. K zakoupení je toho opravdu mnoho, italská móda, doplňky do domácnosti, lokální potraviny nebo ovoce a zelenina.