Toscolano Maderno

Toscolano Maderno vzniklo, jak už název napovídá, spojením vesnic Toscolano a Maderno (do roku 1928 samostatných). Městečko leží na jednom z mála poloostrovů Lago di Garda. Avšak svou hezkou půlkruhovou zátokou, promenádou podél jezera, vkusnou architekturou (především místní vily) a klasickým historickým jádrem nabídne Maderno přeci jen o něco více než Toscolano. To bylo navíc v roce 243 těžce poškozeno mohutným sesuvem půdy a z velké části zničeno. Celoevropského významu dosáhlo Toscolano díky výrobě papíru (viz. tip). Toscolano Maderno se rozprostíra při severozápadním břehu Gardy, pod majestátním štítem hory Monte Pizzocolo (1 581 m.n.m.). U jezera naleznete řadu pěkných pláží. Ta první je v severní části města u zahrady Parco Arcobaleno. Popůlarní pláž (která je často dosti plná) se jmenuje Spiaggia Tosolano a táhne se na jih od ulice Viale Guglielmo Marconi. Další hezká pláž pod Maderským přístavem. Typický pro všechny pláže je oblázkový povrch a poměrně rychlý vstup do vody. Ta je v těchto místech ještě poměrně chladná. Z architektury zaujme románský kostel Sant Andrea na Piazza San Marco. Nalevo od něj začíná Via Benamati, ulice, která vás zavede k potoku Toscolano a zbytkům římské vily. Nedaleko je také farní kostel Ercolano. Na severu Toscolana se pak tyčí kostel Santi Pietro e Paolo.

Ubytování Toscolano Maderno

Ubytování v Toscolano Maderno doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Toscolano Maderno

Navštivte údolí papíren Valle delle Cartiere. Projděte nádhernou přírodou a navštivte jednu z nejstarších papíren v Evropě. Procházka začíná u kamenného mostu v Toscolano Maderno. Cesta pokračuje podél potoka a krásnou roklí, kdy překonává několik mostů. Podél trasy narazíte na několik domů, ve kterých se kdysi vyráběl papír. Místní papírny využíval k pohodu sílu potoka Toscolano, ten mimo jiné oblíbený mezi rybáři pro hojný výskyt pstruhů. V místním muzeu (Museo della Carta) si můžete prohlédnou historické stroje pro výrobu papíru, nudo vám odhaleny technické postupy a ukázku výroby samotného papíru. Poslední papírna fungovala v oblasti až do roku 1962. Výroba papíru však v Toscolanu Madernu vydržela až do současnosti, papír se vyrábí přímo ve městě blíže k jezeru Garda.

Kam na jídlo v ToscolanuRestaurace Toscolano Maderno

Osteria Gatto d’Oro
Menu: Italská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.osteriagattodoro.it
Tel: +39 339 621 9493
Adresa: Via Fratelli Bianchi 41, 25088, Toscolano-Maderno, Itálie

Počasí Toscolano Maderno

předpověď počasí Toscolano Maderno

Trhy v Toscolano Maderno

Každé pondělí do 13:00 hodin můžete v Toscolanu Madernu navštívit malý trh, který se zaměřuje především na místní biopotraviny a suroviny.