Lago di Garda s dětmi

Lago di Garda je synonymem rájem pro sportovce. Má však co nabídnout i těm nejmenším. Vždyť na spoustu sportovních aktivit lze vzít i malé děti. Samozřejmostí jsou výlety na kolech nebo pěší turistika. Od útlého věku ale lze provozovat i adrenalinovější zábavu. Například nad městečkem Arco se vine po okolních skalních stěnách „dětská“ via ferrata Sentiero attrezzati Colodri, která je mimořádně dobře zajištěna (mezi štandy jsou navíc brzdící bloky), je poměrně snadná, má krásné výhledy a nástup na ni nezabere ani 20 minut. Pro začínající ferratisty je ideální.

Dalším evergreenem na Gardě jsou zábavní parky, kterých je zde v okolí hned několik (podrobně se jim věnuji na samostatné stránce). Asi nejznámější je Gardaland, obrovský park plný atrakcí (nejenom pro děti). V parném létě oceníte dobře vybavený akvapark Canevaworld. Podobný jako Gardaland, jen s filmovou tématikou, je Movieland. Pro milovníky zvířat stojí za to navštívit velkou zoologickou zahradu Parco Natura Viva. Opomenout nelze ani vodní park Ninfee nebo motokokárovou dráhu poblíž Desenzana.

Děti mnohdy nadchne jen čas strávený na pláži. Těch je na Garda mnoho, více zde. Zejména oblast okolo Riva del Garda a Torbole je protkána travnatými parky, na které navazují krásné pláže. Na spoustě z nich si lze zapůjčit nejrůznější šlapadla nebo loďky. Na některých plážích (spíše na jihu či na severu v Malcesine) můžete vyzkoušet vodní lyže nebo wakeboarding.