Sportovní a zábavní parky okolo Gardy

Gardaland

Gardaland dozajista patří k tomu nejlepšímu, co můžete ze zábavních parků navštívit. A to nejen v okolí Gardy, ale řekl bych že po celé Evropě. Gardaland je totiž obrovský a hlavně velmi moderní zábavní park, i přesto že vznikl již v roce 1975. těšit se můžete na bezpočet nejrůznějších atrakcí, horských drah, kolotočů a nejrůznějších hejblat. Oblíbená je například horská dráha Raptor, která se řítí až 130 kilometrů v hodině nebo Tornado se 100 kilometry za hodinu. Mezi další velké atrakce patří jízda v kmenech, další zhruba 4 horské dráhy, lodičky ala Step by step, jízda na obřích kruzích vulkánem, ale také spousta aktrakcí, které jsou méně adrenalinové, jako Magic house, fantasy kingdom, cesta do pyramidy (kde střílíte z pušky), 4D kino, strašidelný dům a mnoho a mnoho dalších. V Gardalandu pamatují spoustou atrakcí také na nejmenší.

 

Je toho zde zkrátka tolik, že v turistické sezoně nemáte sebemenší šanci stihnout projít vše. Jednak je toho opravdu mnoho a za druhé si před každou atrakcí vystojíte slušnou frontičku. Proto doporučuji se v sezoně vyhnout víkendům a státním svátkům. A když, tak do Gardalandu vyrazit opravdu na celý den. Určitě nebudete litovat. Vstupné je v sezoně cca 45 Euro (a zaplatíte jen vstupné, atrakce už jsou poté zdarma). Gardaland najdete mezi Pacengem a Peschierou del Garda.

Canevaworld Movieland

Movieland je dalším z velkých zábavních parků nedaleko Gardy a není ani příliš vzdálen od Gardalandu. Těšit se zde také můžete na spoustu atrakcí, všechny však spojuje filmová tématika. Vyzdvihnout určitě musím jízdu v nadupaných vodních člunech nebo super teréních náklaďácích, Hollywood tower s padacím balkonem, několik svižných horských drah (například Diabolik Invertigo), Horror House, překlápěcí lavici nebo simulátor ponorky U-571. Ale atrakcí je zde opět mnohem více a také pro malé děti. Během dne se koná také spousta show plných tématikou na nejrůznější filmové trháky. Možné je koupit kombinovanou vstupenku do sesterského akvaparku Canevaworld.

Canevaworld The Aquapark

Akvapark Canevaworld je asi ten nejlepší vodní park okolo Gardy. Je opravdu rozsáhlý se spoustou atrakcí, od nejrůznějších tobogánu, po divoké řeky na kruzích, lazy river, tobogány na kroužcích po jednou i po dvou, různě dlouhé skluzavky a další. Zajímavostí je super rychlý tobogán, který končí rampou, která vás vymrští do hluboké vody. Mojí nejoblíbenější atrakcí je ale Stukas Boom. Nikdy na ní není fronta, z opravdu vysoké věže se spustíte volným pádem (opravdu, hydraulika pod vámi otevře propadlo) do rovné skluzavky. Zakoupit můžete kombinovanou vstupenku s Movielandem. Canevaworld (Movieland i Aquapark) najdete pár kilometrů pod Lazise.

Riovalli Parco Acquatico

Akvapark Riovalli je menší vodní park, který však dokáže zabavit na celé odpoledne. K dispozici je několik tobogánů, vodní trychtýř space ball, foam skluzavka do hluboké vody, krátký rychlý twist tobogán, rozlehlý bazén s mnoha menšími atrakcemi, kamikaze tobogán, bazén se skluzavkami pro děti, relaxační zóna, dětské hřiště  a snack bar s dobrou pizzou. Riovalli Parco Aquatico leží nedaleko městečka Cavaion Veronese, jihovýchodně od Bardolina, nedaleko od silnice A22.

Parco Acquatico Cavour

Akvapark Cavour je smělým konkurentem velkého Canevaworldu. Atrakcí je zde sice o něco méně, ale už se jedná o poměrně slušně vybavený akvapark. Těšit se můžete na Iceber šestipruhou a poměrně dlouho skluzavku, Paradice Island s několika tobogány, Robinsonovu pláž s tobogánem a prolézačkami, pláž s mořem, vodní lagunu s bezpočtem atrakcí hlavně pro děti, překážkový Deštný prales, Kamikaze skluzavku a herní zónu. Cavour leží nedaleka městečka Ariano jihovýhodně od Lago di Garda.

Parco La Quiete

Park La Quiete je odpočinkový vodní a sportovní park. V Areálu jsou celkem 3 bazény (rodinný plavecký bazén, vodní laguna a relaxační bazén), rozlehlá travnatá zahrada, baskebalové a fotbalové hřiště, minigolf, stolní tenis, přírodní rybník, beach volejbal a spousta míst k příjemnému relaxu s grilovanými specialitami. Pro děti je připraven malý vodní park, zábavné programy v bazénu a klasické dětské hřiště. Parco la Quiete najdete jižně od Desenzana del Garda.

Centro Sportivo Picoverde

Centro Sportivo Picoverde je malý akvapark s několika tobogány, dlouhou tříproudou skluzavkou a dětským bazénem. Součástí je také 25 metrový plavecký bazén. Na slunné pláži lze relaxovat, stejně jako v přilehlém parku. V místní restauraci na vás bude čekat chutný oběd nebo svačina, navíc výhled z terasy restaurace je nádherný. Picoverde najdete jihovýchodně o Peschiery del Garda, nedaleko městečka Vallegio Sul Mincio.

Le Ninfé

Park Le Ninfé je malý vodní svět, který se rozkládá v krásné zahradě. Součástí je několik skluzavek a tobogánů, rozlehlá relaxační zóna a sportovní hřiště. Zahrát si můžete například tenis, basketbal, ping pong nebo plážový volejbal. Součastí je samozřejmě bazén a také občerstvení. Le Ninfé leží jižně od Gardy, zhruba 4 kilometry od poloostrova, na kterém je Sirmione.

Parco Natura Viva

Parco Natura Viva je velice hezká Zoologická zahrada, jejíž součástí je také poutavé africké Safari (které projíždíte vlastním autem!). Zoo není nijak rozlehlé, naopak je ideální odpolední návštěvu a uvidíte v poklidu všechna zvířata. Hezké je, že celá zoo je rozčleněna dle oblastí, kde zvířata přirozeně žijí. Například severní Evropa, Amazonie, deštný les, Asie a tak podobně. Parco Natura Viva naleznete jihovýchodně od Lazise.

Rimbalzello Adventure Park

Rimbalzello je klasický lanový park se spoustou tras, které lze absolvovat. Jsou zde tratě pro nejmenší, středně pokročilé, ale také poměrně náročné. Součástí je také pikniková zóna, bar a pizzerie. Rimbalzello Adventure park leží nedaleko Saló, přímo u jezera.

Busatte Adventure Park

Adventure Park Busatte je dalším lanovým parkem v okolí Gardy a nabídne hned několik tras různých obtížností. Do parku tak můžete vyrazit mimo jiné i s dětmi. V areálu jsou také tratě pro klasické BMX (celkem 4 oddělené) se spoustou skoků a zatáček a trialový track. Kolo s helmou si je možné zapůjčit. Park se nachází v hezké zalesněné krajině nedaleko od Torbole.

Jungle Adventure Park

Jungle Adventure Park je, jak již název připomíná, lanovým parkem stylizovaným do tématiky džungle. Krom 4 různě obtížných tras pro dospělé nabídne také baby park pro děti od 3 let do 6 let. Součásti je odpočinková zóna a snack bar. Jungle Adventure Park najdete zhruba kilometr od města San Zeno di Montagna.

Adventure Park Flying Frogs

Adventure Park Flying Frogs je další lanový park nedaleko Gardy. Návštěva je možná od 3 let výše. Dokonce sebou můžete vzít i čtyřnohého miláčka. Nedaleko se nachází také městský bazén nebo bowling. Adventure Park Flying Frogs leží při západním břehu gardy jižně od Limone Sul Garda, u městečka Prabione.