Nago Torbole

Městečko Torbole a přilehlé Nago leží při severovýchodním cípu Lago di Garda. Torbole má světový význam především jako ráj windsurfařů a středisko mnoha dalších vodních sportů. Soustřeďuje se zde řada klubů, výcvikových škol, půjčoven, ale také spoustu profesionálních sportovců. To vše díky ideálním větrným podmínkám a vynikající poloze městečka. Windsurfing zde hraje skutečně první housle. Po celou sezonu jsou pláže doslova obsypány windsurfingovými prkny. Z četných promenád se jedná o nádhernou podívanou. Navíc za několik desítek Euro si můžete vybavení zapůjčit (Shaka nebo Surfsegnana) a vyzkoušet si tento nádherný sport. Na své si přijdou ale i všichni ostatní, sportovci i turisté. Okolní hory jsou nádhernou kulisou, navíc vynikajícím zázemím pro horolezce, cyklisty, ale i pro organizování pěších výletů. V Torboli je několik nádherných promenád a dva jezerní přístavy. Historické centrum se skrývá naproti východnímu přístavu. Jeho jádro tvoří Piazza Vittorio Veneto. Jsou zde četné obchody (často se sportovním zbožím), kavárny a restaurace. V Nagu pak můžete navštívit zříceninu hradu Penede nebo farní kostel San Vigilio. Z Torbole se můžete vydat po nádherné pobřežní promenádě až do Rivy del Garda, další perly na severu Gardy. A i presto, že vypadá okolí Torbole jako fjord, je zde řada pláží. Nejoblíbenější jsou právě mezi Rivou a Torbolí, navíc s řadou laviček, stánků a dětských hřišť a jiného zázemí.

Ubytování Torbole

Ubytování v Torbole případně v Nagu doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Torbole

Vydejte se na unikátní panoramatickou túru nad osadou Busatte do Tempesty. Sentiero panoramico, jak se cesta nazývá, začíná nedaleko od Torbole ve vesničce Bussate a vine se na úpatí masivu monte Baldo, více než 120 metrů nad hladinou jezera. Trasa začíná na štěrkové cestě, která je doprovázena informačními tabulemi o místní fauně a flóře a také o tom, co vidíte na opačné straně jezera. Krásný výhled se otevírá také na Rivu del Garda. V prostřední části postupujeme pomocí kamenných schodů. Ta nejzajímavější část však je na konci. Železné schodiště podél skalnatého masivu. Závěr cesty končí v osadě Tempesta, odtud můžeme sejít klikatou cestou zpět do Torbole, nebo využít místní autobus, který nás rychle sveze dolů. Délka výstupu je necelých 12 kilometrů a zabere zhruba 3 hodiny. Cestu lze doporučit i jako výlet s dětmi (na kočárek to však samozřejmě není).

Kam na jídlo v TorboleRestaurace Nago Torbole

Ristorante Pizzeria Al Porto
Menu: Pizza, Mořské plody, Italská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.pizzeriaalportotorbole.it/en/
Tel: +39 0464 548884
Adresa: Piazza Goethe, 18, 38069 Torbole, Nago-Torbole, Itálie

Počasí Nago Torbole

předpověď počasí Nago Torbole

Trhy v Nago a Torbole

Tradiční trh se v Torboli koná každé úterý nedaleko přístaviště. Čekat můžete klasický italský trh, především se spoustou oblečení a módních doplňků. Sehnat se však také dají hračky, potřeby pro domácnosti, potraviny nebo ovoce a zelenina. Trh je pořádán od 08:00 do cca 15:00.