Riva del Garda

Riva del Garda je jedním z top míst v okolí Lago di Garda a v severní části bezesporu nejvýznamnější město. V jeho těsné blízkosti se zvedají vysoké hory. Historické centrum je až pohádkově krásně a panuje v něm přirozeně čilý turistický ruch. To je tvořeno především náměstím Tre Novembre, svými paláci a arkádami dává tušit vliv Benátčanů. Na východní straně náměstí se zvedá věž Torre Apponale. Náměstí jednou stranou zcela naléhá na břehy Gardského jezera. Po dlouhé a velmi oblíbené pobřežní promenádě se dostanete až do Torbole. V Rivě del Garda je samozřejmě i řada kostelů, například Santa Maria Asunta na Piazza Cavour nebo Chiesa dell´Inviolata, z historického hlediska patrně nejvýznamnější stavba v Rivě. Oblíbený je také vodní hrad, nedaleko pobřežní promenády (nyní je v něm městské muzeum). Riva del Garda je pověstná také jako centrum vodních sportů. V této oblasti sice nedosahuje věhlasu jako okolní Torbole nebo Malcesine, ale windsurfařů nebo jachtařů je tu také požehnaně. Navíc je ideálním výchozím bodem téměř pro všechny sportovní aktivity. Blízkost hor tomu jen napomáhá. Vydat se můžete na slavnou Strada del Ponale (na kole) nebo přímo z Rivy vyrazit na některou z via ferrat. V Rivě nalezneme také mnoho obchodů a restaurací. Kouzelné je, že i restaurace na nejlepších místech (například s výhledem na vodní hladinu) zpravidla nejsou předražené.

Ubytování Riva del Garda

Ubytování v Rivě del Garda doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Rivě

Pokud se si chcete dát trochu do těla, můžete přímo z Rivy del Garda vyrazit k hradební věži Bastione di Riva, pokud vám to nebude stačit, můžete pokračovat dále až ke kostelíku Svaté Barbory. A pokud by ani to nestačilo, nabízí se výstup pomocí via ferraty (Via dell Amizia) na Cima S.A.T. Hradební věž Bastione di Riva vyčnívá z vrcholků stromů na svahu Monte Rocchetta. Jedná se o kruhovou věž, jediný pozůstatek po velké benátské pevnosti, která byla zničena Francouzi v roce 1703. Výstup zabere zhruba 30 minut, cesta vede po dobré cestě, která je však místy poměrně příkrá. Odměnou vám bude krásný výhled na Rivu a severní část Gardského jezera. Navíc se můžete občerstvit v místním bistru. Pokračovat lze až ke kapli Svaté Barbory. K ní již cesta zabere více než 1,5 hodiny. Výhled na jezero a okolí se však s nastoupanými metry výrazně umocní. Cestou narazíte na mohutné vodovodní trubky, ve kterých hučí masa vody. Zásobují vodou unikátní projekt dálkové hydroelektrárny v Rivě. Kaple i Bastione jsou dobře viditelné právě již z Rivy del Garda.

Kam na jídlo v RivěRestaurace Riva del Garda

Ristorante Pizzeria Maffei
Menu: Pizza, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.ristorantepizzeriamaffei.com
Tel: +39 0464 553670
Adresa: Via Andrea Maffei 7, 38066, Riva del Garda, Itálie

Počasí Riva del Garda

předpověď počasí Riva del Garda

Trhy v Rivě del Garda

Každou středu máte možnost přímo v Rivě del Garda navštívit klasický velký italský trh. Nakoupit můžete čerstvé ovoce nebo zeleninu, ale také lokální produkty a speciality. A nejenom to, nabídka je opravdu široká. Od oblečení a módních doplňků, přes domácí potřeby a hračky, po nejrůznější dekorace a hlouposti.