Limone sul Garda

Limone sul Garda je jedním z neznámějších středisek v okolí Lago di Garda. Jeho název je odvozen od citrónů, které se zde stále ve velkém množství pěstují. Citróny jsou v Limone doslova na každém kroku. Městečku dominuje strmý masiv Dosso-dei-Róvery, ve kterém je usazeno. Z Limone se tak nabízí nádherné výhledy na jezero. Četné uličky stoupají od jezera vzhůru do kopce a jsou lemovány krásnými domy z přírodního kamene a různými hotely a penziony. Centrum města tvoří oblíbená pobřežní promenáda Lungolago Marconi. Kromě restaurací a kaváren zde najdete mnoho obchůdků s nejrůznějším zbožím. Po promenádě lze pěšky dojít až na hlavní náměstí Piazza Garibaldi a dále k otevřenému starému přístavu. Centrem města často proudí mnoho turistů. Ve městě je také několik kostelů. Například San Rocco s malou zvonící nebo farní kostel San Benedeto. V Limone se zpracovávají nejen citrusy, ale také olivy. Navštívit můžete místní družstvo Cooperativa Agricola Possidenti Olivety na Via Campaldo 2, kde si můžete zakoupit místní kvalitní produkty, případně nahlédnout do výroby. Pokud chcete zavítat do aleje citroníků vydejte se z města po Via Tovo.

Ubytování Limone sul Garda

Ubytování v Limone sul Garda doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Limone sul Garda

Limone a citrusy, to je jedno z nejpevnějších spojení na Gardě. Samotný název Limone je odvozen od tohoto sice kyselého, ale oblíbeného plodu. A skutečně, v Limone narazíte na citronovníky na spoustě míst a tak se nelze divit, že si udělali také vlastní muzeum. La Limonaia del Castel je povedené muzeum, které se věnuje nejen pěstování citrusů. Na terasách jsou k vidění spousty druhů citrusovníků. Vystaveno je také historické nářadí, které se zde k pěstování používalo. Dalším lákadlem k návštěvě je nádherný výhled na severní část jezera a maziv Monte Balda. Vstupné je skutečně lidové, cca 2 Eura. Z Limone doporučuji také vyrazit lodí buď do Rivy nebo Malcesine. Na výběr je spousta druhů lodí. Liší se rychlostí, velikostí a také cenou. Z lodi je však pohled na okolní kopce a zrcadlící se hladinu více umocněn.

Kam na jídlo v LimoneRestaurace Limone sul Garda

Monte Baldo
Menu: Pizza, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: /www.montebaldolimone.it/portal/en/
Tel: +39 0365 954021
Adresa: Via Porto 27/29, 25010 Limone Sul Garda, Itálie

Počasí Limone

předpověď počasí Limone

Trhy v Limone

Tradiční trh v Limone sul Garda se koná každé úterý v centru města na Via Lungolago Guglielmo Marconi, od 08:00 do 13:00 hodin. Jedná se především o zemědělský trh, na kterém je k dostání čerstvá zelenina a ovoce. V menší míře potom lokální potraviny, jako sýry nebo olivy.