Brenzone sul Garda

Obec Brenzone se skládá ze šestnácti starobylých malebných vesniček, které se rozprostírají na úpatí hory Monte Baldo. Leží na východním pobřeží Lago di Garda, nedaleko od Malcesine. Přímo u jezera najdeme Castelleto, Magugnano, Porto a Assenzu. Pro ně jsou typické přístavy a krásné prostory ke koupání. Od hlavního přístavu směrem na sever je na pobřeží několik uměle vytvořených pláží, které mají tvar trojúhelníku. Jsou jemně oblázkové a mnohdy jsou lemovány většími balvany. Nejznámější z nich je Spiaggia Marniga. Ostatní vesničky jsou výše na úpatí. Jsou o mnoho klidnější, protože jimi neprochází rušnější, turisty oblíbená silnice, Gardesana. Navíc je z nich až kouzelný výhled na Gardské jezero. Malé městečko získalo svůj název podle významného rodu Brenzonů, kteří zde měli svou rezidenci. Pro oblast jsou typické svahy poseté olivovníky. V místě, kde se Brenzone nachází, má Lago di Garda největší hloubku, tedy kolem 350 metrů. Městečko má ideální výletní možnosti pro oblast Monte Balda. Dobré je také autobusové spojení s celou severní částí Gardy i s jihem. Mimo jiné je (když pomineme Rivu del Garda, Malcesine nebo Torbole) jedním z významných středisek vodních sportů na Gardě, především windsurfingu a jachtingu.

Ubytování v Brenzone sul Garda

Ubytování v Brenzone sul Garda doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Brenzone

Z jednotlivých částí Brenzone jistě neopomeňte navštívit Assenzu a místní kostel San Nicola se zajímavými freskami. U tohoto kostela navíc začíná velmi hezká turistická cesta na cca 6 hodin (červenobílé značení). Trasa vede až do výšky 2147 metrů nad mořem k turistické chatě Telegrafo. Je odtud daleký výhled na Alpy, údolí řeky Adiže a také okolí řeky Pád.

Za zmínku stojí také Castelleto, přístavní vesnička přímo na břehu Gardy. Gardesana ji sice rozdělila na dvě části, ale na kráse jí to nijak neubírá. Staré centrum láká k večerním procházkám po klikatých a strmých uličkách kolem domů ze 16. století. Cílem může byt malebné náměstí Piazza dell´Olivo. Navštívit můžete také San Zeno, románský kostel, který patří k nejstarším v kraji a je zajímavý svým neobvyklým půdorysem, jehož dvě rozdílně široké lodě uzavírají 3 apsidy.

Kam na jídlo v BrenzoneRestaurace Brenzone sul Garda

Ristorante da Umberto
Menu: Italská, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.daumberto.it
Tel: +39 045 743 0388
Adresa: Via Imbarcadero 15 | Castelletto Di Brenzone, 37010, Brenzone, Itálie

Počasí Brenzone sul Garda

předpověď počasí Brenzone sul Garda

Trhy v Brenzone sul Garda

Přímo v Brensone se každý pátek kolem poledne koná menší trh, který není nijak specificky produktově zaměřený. V nedalekém Castelletu di Brenzone se každé úterý koná krásný trh přímo u břehu Lago di Garda (od 08:00 do zhruba 13:00). V nabídce najdete především oblečení a modní doplňky. V menší míře také lokální potraviny a výrobky.