Moniga del Garda

Moniga del Garda je malé lázeňské městečko, jehož domy se vinou v úzkých uličkách od přístavu po svahu, až ke středověkému hradu. Moniga del Garda patří stejně jako Manerba del Garda do kraje Valtenesi, oblasti kvalitního vína (typické pro oblast je růžové víno Chiaretto se světlou lososovou barvou či mírně třešňovou). Roku 868 přešla darem do vlastnictví mnichů ze san Zena, ve 12. století ji vlastnila Ugona di Poncarale a nakonec dokonce opatství Leno. V 10. Století zde byl vybudován mohutný středověký hrad (Castello Moniga). Mnoho jeho součástí, včetně hradeb a věží, se dochovalo v dobrém stavu do současnosti. Z pamětihodností můžeme také zmínit zajímavý kostel Santa Maria della Neve. U břehů Lago di Garda najdeme krásný přístav, který se rozprostírá v široké zátoce. Moniga del Garda a její okolí je rájem kempařů, těch zde nalezneme bezpočet. Spousta z nich se nachází přímo u jezera. Čistá okolní voda, která je v této oblasti navíc o mnoho teplejší než na severu, láká ke koupání. Specialitou této oblasti je pro Gardu prakticky netradiční sport, golf. Asi nejlepší a nejznámější je Garda Golf Country Club v Soianano del Lago, vzdáleném asi 4 kilometry od Monigy.

Ubytování Moniga del Garda

Ubytování v Moniga del Garda doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Moniga del Garda

Moniga del Garda se nachází v poměrně významné vinařské oblasti okolo Gardy. Pěstování vína zde není tak proslulé, jako na protějším břehu v Bardolinu. I přesto je tip do Monigy del Garda spojen s místním vinařstvím Avanzi. To vyrábí kvalitní víno již pěknou řádku let, od roku 1931. K výrobě používají především odrůdy Lugana a Dropello. Charakteristický je také výhradně ruční sběr hroznů. Komentované prohlídky v angličtině jsou možné v úterý a v pátek ve 3 hodiny odpoledne (od června do září). Součástí prohlídky je návštěva vinohradu, ukázka zpracování vína a vinných sklepů. Dostanete také ochutnávku ze tří různých vín a vlastní skleničku, to vše za 10 Euro. Některé prohlídky jsou dokonce tématické. Doporučuji rezervaci předem na www.avanzivisite.it.

Kam na jídlo v Moniga del GardaRestaurace Moniga del Garda

Antica Corte
Menu: Pizza, Italská, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.anticacortemoniga.com
Tel: +39 0365 502399
Adresa: Via Cialdini 10, 25080 Moniga del Garda, Itálie

Počasí Moniga del Garda

předpověď počasí Moniga del Garda

Trhy v Moniga del Garda

Každé pondělí nabídne Moniga del Garda tradiční pouliční trh, který se koná zhruba od 08:00 do 13:00. Nakoupit můžete především oblečení a módní doplňky. V menší míře pak potraviny nebo nejrůznější lahůdky. Trh se koná přímo na náměstí Piazza S. Martino a v přilehlých uličkách.