Gardone Riviera

Mít adresu v Gardone Riviera bylo již v minulosti něčím výjimečným. Adresa náležela například egyptskému králi Farukovi, Císaři Vílému II. nebo císařovně Alžběte. Gardone Riviera leží na západním břehu Lago di Garda, v podhůří západo-gardského masivu. Kousek od něj se již zvedají svahy hor Monte Lavino (907 m) a Pizzocolo (1583 m). Hory jsou nejenom překrásnou kulisou, ale chrání město před silným větrem. Proto je v oblasti již středozemní klima, typické spíše pro jih Lago di Garda. Mezi hlavní lákadla patří botanická zahrada André Hellera. V roce 1901 postihlo oblast zemětřesení a kromě poničených budov srovnalo se zemí i pobřeží a vše co stálo kolem něj. Proto zde od počátku 20 století stojí nová pobřežní promenáda Lungolago D´Annunzio. Je sice poměrně široká, ale velmi krátká. Celá totiž stojí na dřevěných pilotech zapuštěných do jezera. Další hlavní atrakcí je dům Vittoriale, který je takřka přeplněn nejrůznějšími kuriozitami. Obrovský objekt výstředního básníka a důstojníka vojenského letectva Gabriela d´Annunzia každoročně navštíví 300 000 zvědavců. Pod Vittoriale se tyčí Torre san Marco (věž Svatého Marka). V současnosti se v ní nachází luxusní restaurace a na vrcholu je koktejlový bar. Věž obklopuje nádherná zahrada, která se po půlnoci mění na stylový taneční klub.

Ubytování Gardone Riviera

Ubytování v Gardone Riviera doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Gardone Riviera

V Gardone Riviera doporučuji navštívit oblíbenou botanickou zahradu André Hellera. V roce 1901 sem přicestoval innsbrucký zubař Artur Hruska, který byl shodou okolností také přírodovědec. Ihned si povšiml zvláštního klimatu, které v oblasti panuje. Neváhal a zakoupil pozemek o rozloze 1,5 hektaru, na kterém postavil své panství. Od roku 1910 až do své smrti roku 1971 budoval překrásnou botanickou zahradu, která k dnešnímu dni čítá 2000 druhů rostlin z různých podnebných pásů. Kouzlem je, že jen minimum z nich je nutné pěstovat ve speciálních umělých podmínkách. Jedná se o labyrint vegetace, potůčků, jezírek s lekníny, přes které vedou dřevěné mostky. Ale také zde najdete mnoho míst k odpočinku na lavičkách a rozjímání pod korunami stromů. Zajímavostí zahrady je skvostná skalnatá krajina z dolomitu. V 80 letech minulého století však začala zahrada po smrti Artura Hrusky uvadat a to doslova. Naštěstí se jí chopil rakouský umělec André Heller. Ten ji doplnil o své plastiky (a sochy svých uměleckých přátel), které jsou rozesety po zahradě.

Kam na jídlo v Gardone RivieraRestaurace Gardone Riviera

Osteria Antico Brolo
Menu: Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.ristoranteanticobrolo.it
Tel: +39 0365 21421
Adresa: Via Carere 10 | con il GPS inserire piazza scarpetta, 25083 Gardone Riviera, Itálie

Počasí Gardone Riviera

předpověď počasí Gardone Riviera

Trhy v Gardone Riviera

Tradiční malý trh se v Gardone Riviera koná každý pátek od 08:00 zhruba do 13:00 hodin. K dostání je především ovoce nebo zelenina. V menší míře pak lokální výrobky, jako maso, uzeniny, sýry nebo olivový olej.