Lazise

Městečko Lazise leží v jihozápadní části Lago di Garda v oblasti, kde je klima již středomořské. Lazise má malebnou starou část města, která je dokola obehnána neporušenými hradbami. Automobilový provoz je tak držen zcela stranou. Přímo vybízí k brouzdání starými středověkými uličkami plnými obchůdků, tratorií, kaváren nebo restaurací. Do starého města se vstupuje jednou ze tří městských bran, které jsou součástí opevnění. V samém srdci města je Piazza Vittorio Emanuele, ulice, která vede až k přístavu. Ten dává tušit, že nebyl původně určen jen malým rybářským loďkám. Po celá desetiletí zde kotvily válečné lodě. Přístavní nádrž zapadá do řady hezkých domů včetně benátské zbrojnice a kostela San Nicoló. Dominantou města je pak hrad Scaligero, který patřil stejnojmenné rodině. Dodnes je obydlený, proto není prohlídka možná. V Lazise je také několik pláží s oblázkovým základem. Voda v okolí je již o mnoho teplejší, než v severní části Gardy, ale  přesto zůstává průzračná a čistá.

Ubytování Lazise

Ubytování v Lazise doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Lazise

V okolí Gardy je několik lázní s termálními prameny. Mezi ty významné patří lázně na poloostrově Sirmione a lázně v městečku Lazise. Parco Termale del Garda – Villa dei Cedri je soubor nejrůznějších lázeňských atrakcí. Navštívit můžete klasické wellness, odborné léčebné procedury nebo (to je nejzajímavější) venkovní lázeňské prostory. Ty jsou vsazeny do nádherného parku a působí dojmem jezer. Součástí areálu jsou masážní střiky, vířivka, hydromasáže, rozlehlá louka, krytá odpočívárna, bar, restaurace a spousta dalšího. Lázně mají dokonce dva různé zdroje horké vody, ty leží v hloubkách 160 a 200 metrů pod zemským povrchem. Dvě hlavní jezera mají rozdílnou teplotu, cca 34 a 38 stupňů Celsia. Vedlejší jezero má teplotu 29 stupňů Celsia. Lákadlem „celogardského“ významu jsou pak v okolí Lazise zábavní parky. Nejznámější z nich je obří Gardaland, kde si pohrají děti i dospělí.

Kam na jídlo v LaziseRestaurace Lazise

Cozzeria Alle Mura
Menu: Pizza, Mořské plody, Italská
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.cozzeria.com
Tel: +39 045 647 0644
Adresa: Via Cansignorio 16, 37017, Lazise, Itálie

Počasí Lazise

předpověď počasí Lazise

Trhy v Lazise

Každou středu se od 08:00 do 14:00 v Lazise koná velký „pestrobarevný“ trh. Táhne se od přístavu až ke starému centru města. Jedná se o typický městský trh, kde je k dostání spousta oblečení, bot, doplňků, ale také potravin, ovoce nebo zeleniny. A pozor, na tomto trhu se smlouvá!