Manerba del Garda

Manerba del Garda leží na výběžku v jihozápadní části Lago di Garda. Není to město samo o sobě, ale skládá se z několika na sebe navazujících, ale i nenavazujících vesnic (například Montinelle, Solarolo nebo Balbiana). Regionálně patří oblast k Valtenesi, tedy do velmi úrodného regionu věhlasného pro pěstování oliv nebo vína. 80 % zemědělské půdy je pokryto olivovníky nebo vinicemi. Velmi oblíbená je místní pláž Lido di Manerba a další přiléhající pláže. Celkem zde je více než 11 kilometrů krásných jezerních pláží. Nedaleko od pláže Lido di Manerba ční dlouhý, velmi úzký útes Punta Belvedere. Na severním konci se noří metr pod hladinu, aby se pak znovu objevil jako ostrov San Biagio. Na ten se je možné probrodit skrze vodu. Oblast Manerby del Garda není typicky hotelovým střediskem, ale je to spíše ráj kempařů. Ve vesnici Montinelle můžete navštívit archeologické muzeum, které vystavuje nálezy odkryté v okolí Manerby. Architektura je v Manerbě spíše slabším pojmem, i přesto se pár věcí najde. Například kostelík Pieve di Santa Maria nebo kostel Chiesa di Santa Lucia.

Ubytování Manerba del Garda

Ubytování v Manerbě del Garda doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Manerbě del Garda

V okolí Manerby del Garda byste si rozhodně neměli nechat ujít výstup na pahorek Rocca di Manerba (216 metrů nad mořem). Odměnou vám totiž bude jedinečný pohled na záliv jižní části Lago di Garda a pahorkatinou krajinu Valtenesi. Při dobrém počasí dohlédnete dokonce až na Rivu del Garda, která se nachází až v severo-západním cípu jezera. Cestu k Rocca di Manerba začněte nejlépe v Montielle. Odtud vede značená stezka, která má zhruba 1,5 kilometru k vrcholu. Můžete zvolit i pohodlnější cestu autem, kdy je možné vyjet po velice úzké silničce k parkovišti u svahu, z něhož vede stezka k vrcholovému kříži. V jeho okolí jsou archeologické vykopávky místního hradu z cca. 8. století. Zničen byl zhruba v 18. století.

Kam na jídlo v ManerběRestaurace Manerba del Garda

Agriturismo Dalie e Fagioli
Menu: Italská, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.dalieefagioli.it
Tel: +39 347 598 9588
Adresa: Via Campagnola 45, 25080, Manerba del Garda, Itálie

Počasí Manerba del Garda

předpověď počasí Manerba del Garda

Trhy v Manerbě del Garda

V Manerbě del Garda se každý pátek od 08:00 do 13:00 koná tradiční trh, který je zaměřený na potraviny, vybrané pochutiny a lahůdky, ale také na domácí potřeby nebo krmiva pro psy. Natrefit na něj můžete v ulici Viale della Rimembranza, 11, nedaleko místního kostela.