Malcesine

Malcesine lze směle zařadit mezi top pět nejvýznamnějších a nejkrásnějších letovisek v okolí Lago di Garda. Město má nezaměnitelné panorama vsazené do úpatí masivu Monte Baldo, které je dotvářeno kulisou hradu Scaligerů. Malcesine je celoročním turistickým lákadlem, protože právě masiv Monte Balda je oblíbený i mezi lyžaři. Do starého města vás zavede široké Corso Garibaldi. Nejprve se otevře Piazza Statu s městskou radnicí a následně se ponoříte do spleti malebných uliček, které protkávají celou část starého města. Na Malcesine je unikátní, že v centru nemá žádnou pobřežní promenádu. Restaurace a bary tak mohou mít své terasy přímo u jezera. Navštívit můžete také Palazzo dei Capitani. Jedná se o rezidenci, kterou obývala řada guvernérů benátského vojska. Nejvýznamnější památkou je však již zmiňovaný hrad Scaligerů, který naleznete v severní části města. Skládá se z několika staveb opatřených cimbuřími a jeho dominantou je mohutná hlavní věž. Pokud přeci jen toužíte po procházce podél jezera, zvolte promenádu v jižní části města, která vás provede kolem několika hezkých pláží až k Val di Sogno, neboli údolí snů. Je zde krásný výhled na 2 ostrůvky (dell´Olivo a del Sogno).

Ubytování Malcesine

Ubytování v Malcesine doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Malcesine

Malcesine je krásné městečko s řadou lákadel. Jedno z nich doslova vyčnívá nejen nad městečkem, ale nad celou Gardou. Monte Baldo je nejvyšší horou, která se pne od břehů Gardy. Dosahuje výšky 2 218 metrů nad mořem. Už jen cesta nahoru je velmi zajímavá, můžete si jí vyšlápnout pěšky anebo jet lanovkou. Lanovku tvoří velké gondoly, které se v druhé polovině otáčí kolem své osy. Nezáleží tedy na tom, zda nastoupíte ve směru nebo protisměru jízdy, vždy se otočíte dokola. Nahoře na vás čekají nejen krásné výhledy, ale také mnoho lam alpak, které se zde volně pohybují a vy se k nim můžete přidat. Můžete být také svědky startů paraglidistů, kteří seskakují právě z náhorní plošiny Monte Balda. Jelikož se jedná o turisticky velmi frekventované místo, doporučuji přijet sem opravdu co nejdříve. Nejprve totiž musíte zaparkovat a parkovacích míst není neomezeně. Když se spodní parkoviště zaplní, jeďte o kousek výše, kde se nachází druhé parkoviště (obě jsou placené). Poté vás čeká fronta na lístky, ty je však možné zakoupit dopředu online. Dále vás čeká další fronta a to již přímo k lanovce. To lze také obejít zakoupením lístků s přednostním nástupem. Monte Baldo je prostě jedním z ikonických míst na Gardě a rozhodně bychom se neměli nechat od jeho návštěvy odradit.

Kam na jídlo v MalcesineRestaurace Malcezine

Ristorante La Pace
Menu: Italská, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.ristorantelapacemalcesine.com
Tel: +39 045 740 0057
Adresa: Via Casella 1/38018, 37018, Malcesine, Itálie

Počasí Malcesine

předpověď počasí Malcezine

Trhy v Malcesine

Trhy v Malcesine se konají každou sobotu a jsou velmi oblíbené. Jen samotná návštěva stojí za to. Trh je plný pestrobarevných stánků, které nabízejí nejrůznější zboží. Koná se přímo pod via Gardasana, tedy na krásném historickém místě.