Tignale

Tignale je malé městečko na náhorní plošině, která se rozprostírá nad severozápadním břehem Lago di Garda. V sezoně není přeplněno turisty a díky své poloze je ideálním výchozím bodem pro horské turisty a výletníky na kole. Navíc se z něj otevírá nádherný výhled na jezero. Tignale je prakticky soubor 6 malých vesnic (Gardola, Piovere, Prabione, Aer, Olzano a Oldesio), které propojuje klikatá horská silnice. Celý soubor leží v krásném národním parku Alto Garda Bresciano. Hlavní obcí je Gardola, která leží ve výšce 550 metrů nad mořem. Úchvatná je poloha místního kostela Madonna di Monte Castello. Komplex se tyčí na okraji velmi příkré skály, která je útesem jezera (ke kterému to je více než 600 metrů. Abyste kostel spatřili z opačné strany, musíte jet z Gardoly směr Tremosine. Zhruba po jednom kilometru odbočíte doprava na uzounkou silnici (nevhodná pro karavany). Ta vás zavede až ke kostelu. V jednotlivých částech Tignale samozřejmě naleznete obchůdky a restaurace (a také supermarket). K Lago di Garda je to poměrně daleko, zhruba 8 kilometrů. Na koupání je tedy třeba jezdit autem anebo počítat s procházkou, která cestou zpět dá trochu zabrat.

Ubytování Tignale

Ubytování v Tignale doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Tignale

V okolí Tignale roste zhruba 14 tisíc olivovníků na ploše 125 akrů. Jejich plody je třeba zpracovávat. Část oliv se prodá vcelku v klasickém nálevu a část také jako kvalitní olivový olej. A právě v Tignale máte možnost navštívit mlýn na olivový olej. Zpracovatelské družstvo Latteria Turnaria vyrábí ekologický olivový olej té nejvyšší kvality. Olivy se zde pěstují tradičním způsobem a jsou ručně česány. Poté se z nich za studena lisuje olej. Návštěvy s průvodcem jsou každý čtvrtek od 17:00. Olej si můžete zakoupit od pondělí do soboty od 8:00 do 13:00 a od 16:30 do 19:30. V neděli od 8:00 do 13:00. Místní olivový mlýn funguje od roku 1998, je tedy poměrně moderní. Nečekejte proto mlýnský kámen poháněný vodním kolem.

Kam na jídlo v TignaleRestaurace Tignale

Osteria La Miniera
Menu: Italská, Středomořská, Grill
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.gardaminiera.it/index.php?lang=en
Tel: +39 0365 760225
Adresa: via Chiesa 9/A | Gardola, 25080, Tignale, Itálie

Počasí Tignale

předpověď počasí Tignale

Trhy v Tignale

Tradiční trh se v Tignale koná každé úterý zhruba od 8:00 do 13:00 hodin. V nabídce jsou především lokální produkty nebo ovoce a zelenina. Koupit můžete například místní kvalitní olivový olej.