Padenghe sul Garda

Padenghe sul Garda leží v jihozápadní části Lago di Garda, v kraji vinic a olivových hájů. Patří mezi oblíbené turistické cíle díky nádherné okolní přírodě, která má středomořský ráz. Mezi nejvýznamnější památky se řadí středověký hrad Castello di Padenghe, který byl vystavěn v devátém století na ruinách římské pevnosti. Z jeho věže se skýtá nádherný pohled na Lago di Garda, okolní města a kopcovitou krajinu. Městu vévodí moderní přístav a přilehlé historické uličky s četnými obchody a tratoriemi. Historicky prvními doloženými obyvateli oblasti byly Římané, doložitelné archeologickými vykopávkami. V období křesťanství bylo Padenghe pod správou Desenzana. První křesťanský kostel byl vystavěn ve středu města nedaleko od jezera. Díky maďarským invazím, které město postihly v 9. a 10. století, bylo rozhodnuto o vybudování hradu a opevnění okolí města. Později byl hrad přebudován na středověkou pevnost. Padenghe sul Garda je oblíbené především díky krásným plážím a průzračně čisté a zároveň relativně teplé jezerní vodě (oproti severní části, kde je značně chladná). Nabízí řadu ubytovacích zařízení různého formátu. Oblíbené jsou také okolní kempy, kterých je v oblasti rozeseto bezpočet.

Ubytování Padenghe sul Garda

Ubytování v Padenghe sul Garda doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Padenghe sul Garda

Pro oblast jihozápadního pobřeží Gardy je typická výroba kvalitního vína. Vynikající víno v oblasti Padenghe nabízí vinařství Zuliani. To se pyšní tradicí výroby již od roku 1589. Nabízí celou řadu různých vín až po doplňkové produkty, jako jsou například výborné nakládané olivy. Jejich víno můžete zakoupit buď přímo ve vinařství a nebo v místní vinotéce, která samozřejmě nabízí víno i od ostatních místních vinařů. Zakoupit můžete i další místní produkty, olivy, olivový olej, sušená rajčata a tak podobně. Jmenuje se Cantina di Soave a naleznete ji na adrese Via del Molino 2. Otevřeno mají každý den v týdnu.

Kam na jídlo v PadengheRestaurace Padenghe sul Garda

Ristorante Francesco
Menu: Utalská, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.ristorantefrancesco.net
Tel: +39 030 990 0606
Adresa: Via Guglielmo Marconi 20, 25080 Padenghe sul Garda, Itálie

Počasí Padenghe sul Garda

předpověď počasí Padenghe sul Garda

Trhy v Padenghe sul Garda

Každou sobotu se v Padenghe sul Garda koná tradiční místní trh. Nakoupit zde můžete především potraviny nebo místní speciality. V menší míře pak suvenýry nebo módní doplňky. Navštívit jej můžete v odpoledních hodinách na ulici Via Verdi.