Saló

Toto největší město při západním břehu Lago di Garda leží v území, které je chráněno před větrem horou Svatého Bartolomea. I díky tomu je zde již takřka středomořské klima, pěstuje se tu hojně vinná réva a olivy. Saló je pověstné pro mnoho věcí, například jako místo pro nejrůznější nákupy. Ale také jako historická památka, která nabídne mnoho pozoruhodností. Prohlídku Saló zahájíte nejlépe procházkou po velkolepé promenádě při pobřeží (Lungolago Zanardelli). Na dohled z ní máte celou řadu různobarevných paláců. Nezapomeňte také navštívit Pallazo del Podestá, ze kterého je v současnosti radnice. Duomo Santa Maria Annuziata je zase nejvýznamnější stavbou pozdní gotiky v okolí Lago di Garda. Ve změti ulic starého města nevynechejte kostel San Giovanni nebo Museo Storico Militare (muzeum napoleonských válek). Saló je také rodištěm Gaspara Bertolottiho, který je považován za jednoho z vynálezců houslí. Střed města je protkán typickými úzkými uličkami, které jsou plné především kaváren, barů, tratorií nebo restaurací. V širším centru pak narazíte na spoustu klasických obchodů s nejrůznějším zbožím.

Ubytování Saló

Ubytování v Saló doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Saló

Saló a jeho okolí sice již úplně nepatří do typické vinařské oblasti jihozápadní části Lago di Garda. Ale víno, jako asi v celé Itálii, je zde velmi oblíbené. Pokud si chcete přivést z dovolené větší množství čehokoli tekoucího, doporučuji místní prodejnu Vom Fass. Tento koncept je známý po celém světě a nyní má již pobočku také v České republice, kouzlem je, že vše co si chcete odnést domů je v sudech. Díky úspoře za obaly jsou produkty mírně levnější. Von Fass je pak často přizpůsoben místním chutím. A tak ve Vom Fass v Saló nakoupíte především víno, vinné pálenky, olivové oleje a balsamikový ocet. Nemusíte však zůstat jen u toho, obchodě koupíte i jiné než lokální produkty, například brandy. Vom Fass Saló naleznete na adrese Piazza Sergio Bresciani 3, Morgante Palace.

Kam na jídlo v SalóRestaurace Saló

Osteria di Mezzo
Menu: Italská, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.osteriadimezzo.it
Tel: +39 0365 290966
Adresa: Via di Mezzo 10, 25087, Salo, Itálie

Počasí Saló

předpověď počasí Saló

Trhy v Saló

Trhu v Saló se přezdívá barevný, protože skutečně hraje všemi barvami. Prim zde totiž hraje nepřeberné množství zeleniny a ovoce. V menší míře jsou v nabídce módní doplňky nebo oblečení. trh můžete navštívit každou sobotu od 08:00 do 13:00.