Doprava po Gardě

Dovolenou na Gardě doporučuji absolvovat autem. Má to mnoho důvodů, už jen cesta na Gardu je autem vcelku pohodlná a téměř výhradně po dobrých dálnicích. A také na místě je o mnoho snazší se dopravovat ať už vlastním nebo půjčeným vozem. Krásy jezera a jeho okolí, včetně nesčetných sportovních aktivit, jsou rozesety na nejrůznějších místech poměrně daleko od sebe.

I přesto je samozřejmě možné využít veřejnou dopravu. Její velkou část zajišťují autobusy různých provozovatelů. Ty jezdí v pravidelných intervalech zhruba od 6:00 do 20:00 hodin, najdou se však i pozdnější, ne tolik frekventované spoje. Autobusové linky fungují v podstatě jednoduše v několika směrech. Stáhnout si můžete orientační jízdní řády (aktuální často nejsou ani online, ale například v infocentrech)

  • Z městečka Garda, po celém východním pobřeží až do Rivy del Garda – Jízdní řád
  • Z Verony, přes Lasize až do městečka Garda – Jízdní řád
  • Z Desenzana, po celém západním pobřeží až do Rivy del Garda – Jízdní řád
  • Z Verony, po jižním pobřeží do Desenzana a Brescie – Jízdní řád
  • Z Rivy del Garda, přes Torbole a na sever do Rovereta – Jízdní řád

S vlakem na Gardě příliš nepočítejte, vlaková doprava funguje pouze na jihu, odkud je možné se dopravit například do Benátek, Bergama nebo Milana.

 

Oblíbené jsou ovšem místní přívozy na jezeře. Lidé je často využívají nejen k dopravě, ale také jako příjemnou projížďku po rozlehlé Gardě. Dva z nich jsou vhodné dokonce i pro auta a motocykly (TorriToscolano a MalcesineLimone). Pro zjištění přívozů, aktuálních cen, rezervaci a jízdní řády použijte webové stránky: navigazionelaghi.it. Pro rychlý přehled poslouží mapka níže.

Přívozy lago di Garda