Peschiera del Garda

Lago di Garda má jediný odtok a to řeku Mincio, která dále pokračuje až do Pádu. Právě v místě, kde opouští voda Gardské jezero, se nachází město Peschiera del Garda. To leží prakticky na několika ostrovech, protože Mincio se zde větví. To však jen stěží poznáte, protože jsou to jen úzké kanály. Město se v průběhu času dále rozšiřovalo podél břehu Gardy, nicméně to zajímavé na vás čeká právě v historickém středu. Od 16. do 19. Století obklopoval Peschieru 2,3 kilometru dlouhý pás opevnění s pěti pevnůstkami. Magnetem pro turisty je v dnešní době řada zábavních parků, které jsou rozesety po okolí. Ale zpět k samotné Peschieře. Do dnešního dne se dochovaly zbytky hradeb a některé části pevností (bastionů). Vstup do historického centra stráží brána Porta Brescia. Druhou je Porta Verona. Některé z domů stojí na dřevěných kůlech a jsou zapsané do Světového dědictví UNESCO. Ve starém městě se soustřeďuje většina obchodů, kaváren a restaurací. Jih Gardy je oblíben také kvůli koupání a to především díky čisté a o mnoho teplejší vodě (než je na severu). Pláží je v Peschieře dostatek, typické jsou oblázko-písčité s mírně kamenitým vstupem do vody. Na plážích je zpravidla dobré zázemí. Nejvíce oblíbené jsou pláže Lungolago Mazzini a Bracco Baldo Beach (na tu mohou i domácí mazlíčci).

Ubytování Peschiera del Garda

Ubytování v Peschiera del Garda doporučuji rezervovat přes server Booking. Jeho obrovskou výhodou jsou reálné recenze od předchozích klientů a garance volných pokojů. Navíc zpravidla pokrývá většinu ubytování v regionu a nabízí mnohdy výhodnější ceny než podobné srovnávače. K rezervaci prosím využijte formulář níže.Booking.com

Tip v Peschiera del Garda

Chcete-li na v okolí Peschiery navštívit opravdu klidné místo, vydejte se do parku Giardino Sigurtá. Těšit se můžete na rozlehlý květinový park se spoustou stromů, jezírek, luk a další zeleně. Rozkládá se na ploše více než 600 tisíc metrů čtverečních. Po parku se můžete pohybovat pěšky po cestičkách nebo si můžete za 3 Eura zapůjčit kolo. Dalším dopravním prostředkem k zapůjčení je golfové vozík pro 4 osoby (za cca 18 Euro). Projet se můžete také ve vyhlídkovém vláčku. Od jara do podzimu zde kvete nespočetné množství rostlin, tulipány, kosatce, růže a mnoho dalších. Zahrada vznikla rozšířením původního historického parku, založil jí doktor Carlo Sigurtá. Podařilo se mu to koupí starobylé usedlosti v okolí, ke které naležely rozsáhlé pozemky. Do parku se platí vstupné 12 Euro pro dospělého, pro děti a seniory mají slevu. Park je veřejnosti otevřen od 8. března do 8. listopadu. Okolí Peschiery láká také na unikátní zábavní parky Gardaland nebo Movieland.

Kam na jídlo v PeschieřeRestaurace Peschiera del Garda

Ristorante Il Cantinone
Menu: Italská, Mořské plody, Středomořská kuchyně
Ceny: Běžné pro Itálii
Web: www.ristoranteilcantinone.net
Tel: +39 045 755 1162
Adresa: Via Galileo Galilei 14, 37019, Peschiera del Garda, Itálie

Počasí Peschiera del Garda

předpověď počasí Peschiera del Garda

Trhy v Peschiera del Garda

Tradiční trh v Peschiera del Garda se koná každé pondělí od 8:00 do 13:00. Nakoupit zde můžete především potraviny a lahůdky. Ale také spoustu oblečení, módních doplňků, potřeb pro domácnost nebo bot. Specialitou je pak farmářský trh, který má své místo v Peschieře každý čtvrtek od 13:00, koupíte zde především potraviny místní produkce.